Producent biologicznych oczyszczalni ścieków w Gliwicach

O firmie

Jesteśmy czołowym producentem biologicznych oczyszczalni ścieków, mimo to nie ustajemy w dążeniach do rozwoju. Podstawą działania EnEko jest uzyskanie jak najlepszych rezultatów, poprzez ciągłe doskonalenie się w projektowaniu  i  produkcji  oczyszczalni ścieków, a następnie ich kompleksowej budowie i ewentualnej modernizacji.

Chcemy być coraz lepsi.

Podstawą działania naszej firmy jest uzyskanie jak najlepszych rezultatów
poprzez ciągłe doskonalenie się w projektowaniu i wykonawstwie oczyszczalni ścieków.

0
LAT
NA RYNKU
0+
WYBUDOWANYCH
OCZYSZCZALNI
0%
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW!
0
MODERNIZACJI
OCZYSZCZALNI
0+
ZDOBYTYCH
NAGRÓD
1998

Rozwój działalności

Firma EnEko jest członkiem Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Gliwicach. Ponadto bierze ona czynny udział w kształceniu i przygotowaniu do zawodu młodych techników i inżynierów.
Autorzy projektu i modelu oczyszczalni ścieków wykonanego „pod okiem” naszych projektantów zostali laureatami I miejsca na II Wojewódzkim Forum w Katowicach. Osiągnięcia i doświadczenia firmy zajmującej się produkcją nowoczesnych oczyszczalni ścieków posłużyły jako cenny materiał do napisania wielu prac dyplomowych z zakresu oczyszczania ścieków.

Współpracujemy z Politechniką Śląską w Gliwicach biorąc udział w pracach naukowo-badawczych
z zakresu stosowania filtrów membranowych.

Od początku swojej działalności firma P.W. EnEko Sp. z o. o. zaprojektowała i wybudowała ponad sto czterdzieści obiektów oczyszczalni ścieków różnej wielkości. Przykłady realizacji oczyszczalnik ścieków SBR znajdą Państwo w galerii na naszej stronie.

Ostatnim poważnym osiągnięciem realizacyjnym jest kompleksowe zaprojektowanie i wybudowanie w zakresie  technologii, automatyki i sterowania,  miejskiej oczyszczalni ścieków w Ożarowicach o przepustowości 2500 m3/dobę.

1989

Początki istnienia

P.W. EnEko Sp. z o.o. w Gliwicach na Śląsku od początku istnienia  prowadzi szeroko zakrojoną działalność, obejmującą usługi projektowe i wykonawcze, ekspertyzy oraz badania dla obiektów komunalnych,  obiektów przemysłowych i obiektów prywatnych. Obecnie oczyszczalnie biologiczne czy inne nowoczesne oczyszczalnie ścieków nie mają przed nami żadnych tajemnic.

Zaczynaliśmy od projektowania i modernizacji starych wyeksploatowanych kotłów węglowych w kotłowniach komunalnych i przemysłowych, zmieniając paliwo węglowe na paliwo gazowe oraz wyposażając te kotłownie w odpowiednie filtry i instalacje do oczyszczania spalin. Działalność ta była całkowicie związana z pracami na rzecz ochrony środowiska. Patrząc na naszą pracę w zakresie biologicznych oczyszczalni, można powiedzieć, że nasze priorytety nie uległy zmianie. W roku 1998 nastąpiło przebranżowienie wynikające z rozwoju świadomości o konieczności ochrony środowiska nie tylko na dużą skalę przemysłową dotyczącą ochrony powietrza lecz także konieczności ochrony wód i gleby w zakresie skażenia ściekami. Został opracowany na nowo i udoskonalony typoszereg  bioreaktora SBR o  przepustowości od 1 – 1000 m3/d. Od tego czasu specjalizujemy się w projektowaniu, dostawach i produkcji biologicznych oczyszczalni ścieków typu Minidepuralbiologicznych oczyszczalni ścieków.

Nasza firma promuje i wdraża nowoczesne technologie, mające na celu minimalizację negatywnego wpływu zanieczyszczeń na środowisko naturalne. Zatrudniamy doświadczonych fachowców i zapewniamy wyczerpującą obsługę inwestycji na każdym jej etapie – od projektowania oczyszczalni ścieków, przez uzgodnienia, na wykonawstwie skończywszy. Gwarantujemy solidne wykonawstwo z preferencją urządzeń krajowych i krótkimi terminami realizacji.

Działalność EnEko została doceniona w środowiskach branżowych. Swoisty wyraz uznania stanowiło uhonorowanie nas nagrodą SUPER-EKO 99 na Międzynarodowych Targach POLEKO w Poznaniu.

P.W. EnEko Sp. z o. o. posiada Aprobatę Techniczną na „Typoszereg biologicznych reaktorów Minidepural MDwydaną przez Instytut Ochrony Środowiska w Warszawie oraz posiada indywidualnie chronione rozwiązania techniczne.

 • “Wyrażamy swoją pozytywną opinię na temat firmy P.W.EnEko Sp. z o.o.”

  Urząd Gminy Gnojnik

  Powierzone prace zostały wykonane fachowo i z należytą starannością.

  Wyrażamy swoją pozytywną opinię na temat firmy P.W.EnEko Sp. z o.o. oraz polecamy jako solidnego partnera do współpracy przy realizacji zadań dotyczących budowy oczyszczalni ścieków.

 • “Z przyjemnością możemy polecić Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EnEko Sp. z o.o.”

  Urząd Gminy Krupski Młyn

  Dokumentacja projektowa została wykonana wraz ze wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i zgodnie z wymogami inwestora.

  Z przyjemnością możemy polecić Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EnEko Sp.z o.o. jako profesjonalnego i godnego zaufania partnera w zakresie realizacji zadań projektowych dotyczących kanalizacji i oczyszczenia ścieków.

 • “Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EnEko" Sp. z o.o. to profesjonalny i godny polecenia partner”

  Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony Środowiska Sp. z o.o. w Oleśnicy

  Przedmiotowe zadanie zostało wykonane terminowo i fachowo z uwzględnieniem wymagań Zamawiającego.

  Wykonane prace utwierdzają nas, że Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EnEko" Sp. z o.o. to profesjonalny i godny polecenia partner w zakresie prac związanych z budową oczyszczalni ścieków.

 • “Polecamy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EnEko" jako solidnego i rzetelnego wykonawcę.”

  Zakład Produkcyjno-Usługowy Tadeusz Marciniszyn w Pniowie

  Powierzone prace zostały wykonane fachowo i z należytą starannościa.

  W związku z powyższym polecamy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EnEko" jako solidnego i rzetelnego wykonawcę.

Masz pytania?

(32)234 54 45

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

APROBATY & NAGRODY